Author Topic: Tepe Ve Dip Bulma Stratejisi  (Read 488 times)

Paul

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Tepe Ve Dip Bulma Stratejisi
« on: April 29, 2017, 05:02:48 am »
Aşağıdan yukarıya yatırım, bireysel hisse senetlerinin analizine odaklanan ve ekonomik çevrimlerin ve piyasa çevrimlerinin önemini de vurgulayan bir yatırım yaklaşımıdır. Yatırımcı, aşağıdan yukarıya yatırım yaparken, dikkatini bu şirketin faaliyet gösterdiği sektör veya ekonomi genelinde belirli bir şirkete odaklanır.

Bu yaklaşım, tek tek şirketlerin performans göstermeyen bir endüstride bile iyi sonuç vereceğini varsaymaktadır Finans sektörü gelecek için yatırımlar, inişler, çıkışlar yükselen firmalar aynı şekilde batan. Engebeli kimi zaman düz.Asıl konuya gelecek olursak tepe ve dip bulma stratejisigelecek hakkında tahminlertepe ve dip bulma stratejisi, gelecekteki satışlarınız ve gelirleriniz için tahminler ön gören bir işlemdir. Gelir öncesi satışlar dahi ederseniz bile, hem şirketinizin nakit akışını ve ihtiyaçlarını daha iyi anlamanızın yanı sıra finansman sağlamanıza yardımcı olmak için bu süreci de tamamlamanız gerekir.

Tahmin, elbette sadece bir kez-bir-şirket-ömrü süreci değildir. Eğer yardım etmek esasına: satış yuvarlanan başladıktan sonra, düzenli üzerinde tahminleri hazırlamak gerekir nakit rezervlerini yönetmek ve satışları artırmak.

Aşağıdan-Yukarıya Mali Tahmin

Aşağıdan yukarıya doğru bir tahmindir, departmanlara göre planları harcama ile ayrıntılı bir bütçedir. İşe alım planları ve gelir projeksiyonları gerçek satış tahminlerine dayanır. Esas olarak işletme gider planınız, aşınma payı gideri ve ayrıca sermaye harcamaları düşülüyor. Başka bir deyişle, potansiyel gelirinizi, ürün başına düşen potansiyel satış sayısıyla ortalama satış değerini çarparak hesaplarsınız. Açıkçası, mevcut durumunuza ve yeteneklerine gerçek bir şekilde baktığınız ve burada nereden gideceğinizi nereden bekleyebileceğinizi görmek için daha stratejik bir yaklaşım.

Yukarıdan Aşağıya Doğru Mali Tahmin

Yukarıdan aşağıya doğru bir tahmin, genel piyasaya bakar ve şirketinizin demografik özelliklerini ve hedef işaretini belirlemek için bu bilgiyi kullandırmaktadır. Varsayım, mevcut pazar ve potansiyel pazar büyümesi göz önüne alındığında, şirketiniz bir yıl içinde piyasanın belirli bir yüzde payını, ikinci yılında daha yüksek bir yüzdeyi yakalamayı ve böylece devam etmeyi bekleyebilir.Gerçek sayılara ve gerçek durumuna baktığınızdan, aşağıdan yukarıya doğru tahmini ile büyük projeksiyonlar elde etmek çok daha zor. Bu yaklaşımla numaralarınızı büyütmenin tek yolu genel poz lamanızı arttırmak ve ürününüzü ve ya hizmetinizi pazarlamak ve satmak için tüm açılardan çalıştığınızdan emin olmaktır.
Kaynak :https://forexcafe.org/makale/tepe-ve-dip-bulma-stratejisi.html

Share on Facebook Share on Twitter