Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - lovetography

Pages: [1] 2 3 ... 12
1
Site Tanıtımları / Sağlık Haberlerine Göz Atın
« on: August 25, 2021, 01:54:04 pm »
Sağlıkla ilgili haberler, köşe yazıları ve çok daha fazlası internet adresimiz üzerinde siz değerli kullanıcılarımızla paylaşılıyor.

Sağlık haberlerini dilediğiniz zaman ücretsiz şekilde okuyabilirsiniz. İnternet üzerinde paylaşılan sağlık haberlerimiz güvenilir kaynaklardan alınmıştır. Gönül rahatlığı ile içeriklerimize göz atabilirsiniz. Sağlıkla ilgili her detaya internet adresimizde yer veriyoruz. 2021 yılının en güncel sağlık haberlerine hemen erişebilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinde son dakika sağlık duyurularına da yer veriyoruz. En son ve güncel sağlık paylaşımları ücretsiz olarak sizleri bekliyor. Güncel sağlık haberleri konusunda sizlere en iyisini sunabiliyoruz. Hemen sitemize giriş yaparak bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Sitemiz üzerinde her zaman en güncel sağlık haberlerine yer veriyoruz. Sağlık haberlerimiz ile hayatınızı çok daha pozitif hale getirebiliriz. Güncel sağlık haberlerini internet üzerinden kolayca okuyabilirsiniz.

En Yeni Sağlık Haberleri
Sağlık konusunda gündemi yakından takip ediyor ve sizlere sunuyoruz. Türkiye'nin en iyi sağlık siteleri arasında yer alıyoruz. Sağlık ile ilgili her türlü içeriğe yer veriyoruz. En güncel haberlere tek tıkla sitemizden erişebilirsiniz. Paylaşımlarımız nedeniyle her geçen gün daha fazla kişiye ulaşabiliyoruz. Sağlık gündemine ait gelişmeler sağlık haber sitemizde yer alıyor.

Güncel sağlık haberleri arıyorsanız hemen sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sağlık ile ilgili gündemi yakından inceliyoruz. Sağlık alanında ortaya çıkan tüm gelişmeler ve son dakika haber kaynaklarına göz atabilirsiniz.

2
Site Tanıtımları / Sağlık Sektörü Web Tasarım Uzmanları
« on: August 25, 2021, 03:19:49 am »
Sağlık web tasarımı profesyonel web tasarım hizmetlerinden faydalanması gereken sektörlerden biri de sağlık sektörüdür. Sağlık web sitenizi kurmak size bir çok fayda sağlayacaktır.
Sağlık web tasarımı dediğimiz zaman bir öğretmenin kişisel web sitesinden devlet veya özel hastanelere, polikliniklere, diyetisyenlere, diş hekimlerine, plastik cerrahi vb. tüm sağlık hizmetlerini kapsar. Bu nedenle çalışacağınız web tasarım firmasının çeşitli sektörlerle çalışmış deneyimli bir firma olması önemlidir.

Dağıtım uyumluluğu ve karlılık her zamankinden daha talepkar hale geldi, bu nedenle çözüm paketimizi modern sağlık kuruluşunun mevcut ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarladık.
Uzun yılları aşkın web tasarım deneyimiyle ekibimiz, tıbbi uzmanlığınızın markalama sağlık reklam ajansı ihtiyaçlarını karşılayan özel bir site tasarlama beceri ve yeteneklerine sahiptir.
Sağlık sektörü web tasarımı Sağlık bilgi güvenliğini biliyoruz

Tıp endüstrisine benzersiz şekilde odaklanmamız, sağlık hizmetleri bilgi teknolojisinin bu önemli ve büyüyen yönü konusunda uzmanlaşmamızı ve profesyonelleşmemizi sağladı.
Web sitesi güvenliği
Güvenli e-posta
SSL Sertifikaları
Elektronik tıbbi kayıtlar
EHR ve Hasta Portalı Arayüzleri

Sağlık sektöründeki doktor web sitesi tasarımı ihtiyacı olan müşterilerimizin HIPAA yönergelerini karşılamalarına ve anlamalarına yardımcı olma konusunda uzun bir geçmişe sahibiz.

Sağlık Hizmetleri Web Tasarımı, ara yüzünüz, sağlık hizmeti web tasarımınız veya sağlık hizmetleri pazarlama ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, mükemmel son teknoloji çözümü bulmanıza yardımcı olabilir.

3
Site Tanıtımları / Hazır Ofis İçin Personel Gerekir mi?
« on: July 30, 2021, 05:50:14 pm »
Günümüzde çalışma koşulları ve imkânları son derece farklı bir hal almıştır. Artık kendi işinin sahibi olmak isteyen kişiler her ne kadar adres zorunluluğu olsa da sıfırdan başlayarak bütün her şeyi ile yeni bir ofis kurmak zorunda değildir. İnsanlar yeni bir iş kurmanın heyecanını yaşarken ofis kurmanın zorlukları ile karşılaşmak durumunda kalıyordu. Şimdilerde yeni bir ofis kurmak yerine hazır ofis seçeneği ile kişiler cüzi miktarlarla ofis sahibi olabiliyor.

Kurulan bir iş neticesinde görüşmeler yapabilmek için ve zorunlu olan işyeri adresine sahip olabilmek için ofis kurmak zorunda kalan kişiler ciddi bir miktar harcama yapmak durumunda kalıyordu. Sanal ofis seçeneği birçok iş kuran kişiye ciddi oranda kolaylık sağlıyor. Sanal ofisler sayesinde ofis kurmak için zaman ve para harcamak zorunda kalmayan iş sahipleri tamamen bütün gücünü kurdukları iş için kullanabiliyor. Böylece kişiler iş ile ilgilenirken ofis yönetimi ile ilgilenmek zorunda kalmıyor.

Sanal ofis fiyatları genel olarak bilmeyenleri tedirgin etse de incelendiğinde görülüyor ki fiyatlar oldukça makul kalıyor. Siz tamamen işinize odaklanıp işlerinizi yürütürken ofis ile alakalı bütün işlemler kiraladığınız sanal ofis yetkililerine kalıyor. İş ile bağlantılı olarak gelen kargolarınız, tebligatlarınız ofis sorumluları tarafından kabul edilerek güvenli bir şekilde sizlere teslim edilir. Böylece fazladan bir ofis personeli çalıştırmak durumunda da kalmazsınız.

4
Site Tanıtımları / Saç Kaynak Fiyatları 2021
« on: February 03, 2021, 07:04:19 am »
Saça kaynak fiyatları tabii ki bu sene içerisinde belirli değişimlere uğradı. Beklenen bir konuydu diyebiliriz. Sonuçta genel pandemi şartlarında her piyasa, üretim noktasında düşüşe geçti. Mikro kaynak İstanbul işlemlerimiz adına tedariklerini yaptığımız ürünlerin de üretimlerinde düşüşler yaşandı. Malzemelerin değerleri katlandı, ürünlerin maliyetleri arttı. 2021 senesinde, saça kaynak işlemlerinde belirli bir mali artış söz konusu olarak faturalarda yerini aldı.

Müşterilerimiz için gerekli ekonomik koşulları da yaratmayı her zaman hedefliyoruz. En başta, kampanya şartları çerçevesinde bunu yapmaktayız diyoruz. Saç kaynak merkezi bünyesinde vermiş olduğumuz hizmetlerimiz ya da sunduğumuz ürünlerimiz, kampanyalıdır. Ve zaten fiyatlandırmalarımız da geniş ölçeklidir. Farklı ülkelerden getirmiş olduğumuz birbirlerinden farklı ürünleri sizlere sunuyoruz.

Çeşitlilik noktasında sağladığımız bu çok seslilik sayesinde, bütçe noktasında da sizlerin zengin bir aralığa erişiminiz oluyor. 300-600 TL arasında değişmekte olan mikro kaynak saç ürünlerimizi saç kaynak merkezi İstanbul merkez ofisimizden temin edebiliyorsunuz. Türkiye'nin her yerine özel olarak üretim yapıyor, gönderim sağlıyoruz. Pandemi koşullarında dahi en iyi şekilde lojistik imkanları kullanmayı ihmal etmiyoruz.

Ürünlerimizi internet sitemiz üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Dilerseniz bizlerle iletişime geçmek adına telefon numaramızı kullanabiliyorsunuz. Veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden gerekli bilgileri temin edebiliyorsunuz. Mesela müşterilerimizin kaynak işlemi sonrasında nasıl görünmekte olduklarını görüntüleyebiliyorsunuz. Uzmanlarımız eşliğinde müşterilerimizin çeşitli inceleme aşamalarından geçtikten sonrasında saç kaynak işlemlerine tabii olduklarını da hatırlatmak isteriz.

5
Site Tanıtımları / Şık ve Renkli Doktor Forması
« on: January 04, 2021, 12:11:12 pm »
Elbette ki, hastane ortamında çalışırken, doktor forması tercihlerinde, ilk öncelikli olarak profesyonel amaçları dikkate alıp tercihler yapmalısınız. Mesleğinizin saygınlığını, profesyonelliğini göstermekte olan bir tercihi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Fakat eskiye kıyasla bugün birçok hastane, artık, hem hemşireler için hem de doktorlar için, hemşire forması ya da doktor üniforması tercihlerinde, özellikle de renk tercihi konusunda, alternatifler sunmaktadır. Bu durum, öncesinde, tek renkli üniforma tercihleri olarak karşımızda yer alıyordu. Ancak bugün kaliteli ve şık bir üniforma tercihinde bulunabiliyorsunuz. Fakat tavsiyemiz, renkten öncesinde bakmanız gereken konunun, üniformanın üretilmiş olduğu malzemenin kendisidir. Ondan sonrasında, tercihlerinize göre, hoşunuza giden üniforma renklerini seçebilirsiniz. Genel olarak, koyu renkli üniformaların üretilmekte olduğunun da altını çizmek isteriz. Sizler de, profesyonellikten yana olan koyu renkli üniforma tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Eğer formalarınızı gidip mağazadan yapacağınız alışveriş ile satın alacaksanız, mutlaka üzerinize uygun olduğuna emin olduğunuz üniformaları seçmelisiniz. Tabii ki biliyoruz ki bugünlerde, özellikle de hastane çalışanları, zaten yoğun risk altındalar. Bu yorucu mesai süreçlerinin üzerine kendilerine zaman yaratmakta çok zorlanıyorlar. Dolayısıyla, online alışveriş seçenekleri, onlar için de en kolayı oluyor. Sizler de eğer ki online alışveriş ile üniformalarınızı alacaksanız, o halde, likralı forma tercihlerini yapmalısınız. Pamuk üretimi olan üniformalar, uzun mesai süreçlerinde rahat etmenizi sağlar. Kaşıntı yapmaz, solmaz veya cildinizde tahriş bırakmaz. Hastane ortamındaki çalışma standartlarına en uygun olacak malzeme, likralı pamuk ile üretilen bu üniformalardır.

6
Site Tanıtımları / Belediye Yardımlaşma Playformu
« on: December 25, 2020, 02:09:33 pm »
Dijital belediyecilik, e-belediye hizmetleri de, artık internetin bizlere sunduğu, gündelik yaşantımızın bir gerçeği haline gelmiş durumdadır. Sahip olduğumuz internet dünyası içerisinde, artık biliyorsunuz ki, birçok ihtiyacımızı giderebiliyoruz. Bu ihtiyaçlarımızın litesi, bazen sosyal açıdan, bazen ise çok daha teknik detaylar olabiliyor. Belediyeler de, dijital dünyanın bizlere sunmuş olduğu imkanları kullanarak, yardımlaşma furyasında yerini alıyor, hizmetlerini ulaştırıyor.

Belediye forumu olarak görev alan bu alanlarda, herhangi bir siyasi partiye aidiyet yoktur. Forumlar içerisinde üyeler, diğer üyeler ile etkileşim halinde oluyor. En önemli konu iletişim halinde kalmaktır. Yardımlaşmaktır. Hiçbir şekilde bir ideolojinin peşinden gitmek ya da bir ideolojiye bağlı kalmak gibi bir durum bulunmuyor. Her üye, sadece tek bir amaç için forumlara üyelik gerçekleştiriyorlar. Yardımlaşmak ve insanların yardım taleplerine kayıtsız kalmamak.

Üyelik için herhangi bir şekilde ödeme yapmıyorsunuz. Veya kimlik doğrulaması da istenmiyor. Ancak günümüzün artık sosyal medya tabirleri arasında yer almakta olan ''trollük'' payesini edinmenize de izin verilmiyor. Bu tip belediye forum alanlarında, çeşitli moderatörler görevlerini almaktadırlar. Kurallar çerçevesinde, düzeni sağlıyorlar. Belediyelerle ilgili haberlerin yayınlanmasında, genel forum içi dinamiklerde görev alıyorlar.

Girişinizi yaptıktan sonrasında, forum içerisinde paylaşım yaparak, katkıda bulunabiliyorsunuz. Soru cevap alanları bulunuyor. Bunun yanında, verimlilik sağlayacak olan çeşitli paylaşım alanları da vardır. Üyelerin dijital ortamda işlerine yarayabilecek olan çeşitli paylaşımlara yer verilmiştir. Antivirüs programlarına dair anahtarlar paylaşılarak, kullanıcılara ulaştırılıyor.

7
Site Tanıtımları / Gündemi Takip Et İnternet Haberleri
« on: December 20, 2020, 12:30:21 pm »
Gündemi takip etmek için internet haberlerini mi kullanıyorsunuz? Kabul etmek gerekiyor ki artık televizyon seyretmenin modası gittikçe geçti. Dahası, geleneksel habercilik denilen bilgilendirme kanallarının da modası geçmeye başladı. Gazete okumanın ya da televizyon izlemenin güncel haberlere erişebilmek noktasında pek de yeterli olmadığını biliyoruz. Bu tarz bir durumun var olmasından ötürü de sizlere önerebileceğimiz Ulak.news sitesine giriş yapmalısınız. Bu alandan geçerli girişlerinizi sağladıktan sonrasında, güncel haberler kategorisini daha hızlı bir şekilde takip etmeye başlayabiliyorsunuz. Ajansların yayınlarına erişiyor, son dakika haberler başlığında yer alan Türkiye gündemine ait başlıkları okuyabiliyorsunuz. Dahası, kategoriler şeklinde belirlenmiş olan haberlere erişiyorsunuz. Teknoloji gibi ekstra başlıkları da yine bu alanda bulabiliyorsunuz.

Gündemi takip edebilmek için Ulak.news sitesinin, çok sayıda farklı olan ajansı kaynak edindiğini belirtmek istiyoruz. Farklı görüşlerin önemsendiği, haber çeşitliliğine yer verilen bu alanlarda farklı görüşlere dair olan çok sayıda haber sizlere ulaştırılmaktadır. Haberlerin doğrulanmış olmaları da çok önemli bir kriter şeklinde site içerisinde yer almaktadır. En son haberler arasında gündem takibi yaparken, mutlaka haberlerin yanlarında içerik bilgilerinde hangi ajansa ait olduğu bilgisi de geçiriliyor. Bu bilgiyi haber başlıklarının hemen sol tarafında görüyorsunuz. Diken, OdaTV, Aydınlık, Haber Türk, Sözcü, Dokuz Haber gibi ajansların site içerisinde üst sekmeler kısmında yer aldığını gözlemleyebiliyoruz. Dilediğinizde, bu sekmeleri kullanarak da ajanslara ait olan yayınları okuyabildiğinizi hatırlatmak istiyoruz.

8
Site Tanıtımları / Gelin Arabası Süsleme Nasıl Yapılır?
« on: December 08, 2020, 07:53:10 pm »
Düğünlerimiz, gerçekten de dünya çapında tanınmakta olan ve kültürümün en önemli simgeleri arasında yer alan başlıklardan bir tanesidir. Şüphesiz, hem maddi anlamda hem de manevi anlamda düğünlerin hayatımızda ve geleneklerimizde tutmuş olduğu yer çok üst sıralardadır. Düğünlerin geleneksel açıdan önemi olmasının yanı sıra çeşitli hizmet aşamalarını içermesi, organizasyonel parçalarının da çok çeşitli olması, planlı ve sistemli bir süreç olmasına işaret eden diğer alt başlıklardır. Gelin arabası süsleme maddesi de bu alt başlıklar arasında yer alan önemli ve sistemin parçalarından olan bir konudur. Özellikle de gelinliklerini giyinip dünya evine girmeye hazırlanan hanımefendiler, gelin arabasındaki en güzel yolculuğunu süslü tasarım altında yapmak isterler. 
 
Gelin arabası süsleme bu sebepten ötürü, basit bir süslemeden fazlasını içermelidir. Mutlaka üzerinde düşünülmüş bir tasarım modeli oluşturulmalıdır. Artık biliyoruz ki firmalar, tasarım konusunda düğün sahiplerine de söz hakkı tanımaktadır. Gelin arabası modelleri tercihi yapabilmenin yanı sıra artık gelin arabası üzerinde yer alacak olan tasarımların tercihlerini de yapabilmektesiniz. Hatta bazen kendi arabanızı gelin arabası olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Aracınızı bu firmalar teslim ederek, keyfinize uygun olan bir süsleme detayını talep edebilirsiniz. Belirli bir maddi bedel karşılığında sizlere süsleme yapılarak aracınız gelin arabası modeli olarak teslim edilecektir. Firmalardan fiyat teklifleri alarak piyasa hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Farklı fiyatlandırma metotlarının olmasıyla birlikte tabii ki farklı aralıklarda olan fiyat etiketlerini bulacaksınız.

9
Site Tanıtımları / Neden Hazır Ofis Tercih Etmelisiniz?
« on: November 08, 2020, 01:57:03 pm »
Günümüz dünyası içerisinde, kurumsal bir kimlik kazanmanın önemi aşikar. Bir prestiji temsil etmek, işimize anlam yükleyecek olan, daha ciddiye alınır bir imaj sergileme noktasında aktif olan konuların başındadır. Bu temsiliyeti üzerimizde taşıyabilmek için de tabii ki kurumsal dünyanın kendi kurallarına göre oynamak zorundayız. Ofis açmak çok zor gelebilir. Hele ki freelancer çalışanlar için ya da girişimciler için bu durum daha da zordur. Ancak işlerini yasal bir taban içerisinde yürütmek ve bunun yanı sıra kurumsal bir şirket olanaklarından faydalanmak, çok daha ucuza mümkün! Bünyemizde yer alan hazır ofis kiralama seçeneklerimiz sayesinde, standart fiziksel ofis imkanlarını sizlere bütçe dostu şekilde sunuyoruz. 

Fiyatlarımız noktasında daha detaylı bilgiler talep edebiliyorsunuz. Özellikle de tercihinize bağlı olarak, fiyatlar birtakım değişimler gösterebilmektedir. Mesela toplantı odası kiralama veya hazır ofis kiralama hizmetleri gibi sanal ofis kiralama işlemlerimiz bulunmaktadır. Bunlar arasından, daha uygun olan seçeneği talep edebiliyorsunuz. Ancak her halükarda, sıfırdan bir kuruluma kıyasla, yüzde 90 oranında maliyet düşüşünü garanti etmekteyiz. Özellikle de iş hayatına yeni yeni giriş yapmış kişilerin, bir şirket açma ve işletme tecrübelerini yaşarken nasıl bir yoldan ilerleyebileceklerini görmeleri için, sanal ofis kiralama hizmetleri birebirdir. Tamamen bir yatırım sürecini sıfırlamak, tabiri caizse ''batırmak'' iş hayatına yeni adım atmış birileri için oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bunun önüne, sunacağımız hizmetlerimiz ile geçebiliyorsunuz.

10
Site Tanıtımları / Çöp Poşeti Boyutları
« on: October 26, 2020, 09:17:42 am »
Günümüz koşullarında insanların bulunduğu hemen hemen her alanda çöp poşetleri sıklıkla kullanılmaktadır. Dolayısıyla çöp poşeti alırken hem bugünü hem de geleceği düşünen kişiler doğaya zarar vermeyecek nitelikteki ürünleri tercih etmektedir. Sonuçta bu çöp poşetleri üretildiği ham madde dolayısıyla doğada kendi kendine yok olmamaktadır. Bu konuda tercih edilecek çöp poşeti markasının geri dönüşebilir nitelikte olması temiz bir gelecek için oldukça önemlidir. Çöp poşetlerinin birçok çeşidi ve farklı farklı markaları bulunmaktadır. Her marka çöp poşetlerini farklı boyutlarda üretmektedir. Bu da müşterilere kolaylık sağlayan bir faktördür. Firmadan firmaya değişiklik gösterebilse de çöp poşetleri genelde; küçük boy, orta boy, büyük boy, battal boy, jumbo boy şeklinde çeşitli boyutlara sahiptir. Bu boyutların dışında çoğu çöp poşeti kokulu torbalar üretmektedir. Kokulu çöp poşetleri olası kötü kokuları engelleyerek hem evlerde hem de iş yerlerinde daha temiz kokular sağlamaktadır.

Çöp poşetlerinin bu kadar sık kullanılır olması müşterilerin toptan çöp poşeti satan bir firma arayışına girmesine sebebiyet vermektedir. Sonuçta temizlik sağlasa da uygun ekonomik koşulları gözetmek her kişinin hakkıdır. Toptan çöp torbası alırken dikkat edilmesi gereken en büyük husus hem fiyatı hem de çöp poşetinin niteliğidir. Satın alınan ürün hem ekonomik hem de yüksek kaliteye sahip olmalıdır. Ancak bu şekilde bir kazanç elde edilmiş olur.

11
Site Tanıtımları / Çöp Poşetleri Kötü Kokuları Engeller Mi?
« on: October 25, 2020, 12:11:11 pm »
Evlerde, lokantalarda, restoranlarda, otellerde, temizlik şirketlerinde ve otellerde çöp poşetleri sıklıkla kullanılmaktadır. Aslında bir tüketim olan her yerde çöp torbası kullanımı vardır. Yani çöp poşeti kullanmak kaçınılmazdır. Çöp poşeti yerine market poşeti kullanmayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Ancak market poşeti kullanmak mantıklı değildir. Çünkü çöp poşetleri; koku hapsedebilme, dayanıklılık ve temiz bir kullanım sağlarken market poşetlerinde bunlardan hiçbiri bulunmamaktadır. Dolayısıyla market poşetleri dayanıklı bir yapıya sahip olmadığı için kolayca delinip, kötü kokulara sebebiyet vermektedir. Ayrıca poşetten akan mikroplu atıklara temas edildiği takdirde hastalıklara zemin hazırlamaktadır. Yani çöp poşetleri hem kötü kokuları engellemekte hem de dayanıklı yapısıyla olası delinmeleri ve akmaları engellemektedir.

Çöp poşetleri kötü kokuları hapsetmesinin yanı sıra market poşetlerine kıyaslandığında daha uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Çünkü çöp poşetleri çeşitli boylarda üretilmektedir. Bu boyutlar; küçük boy, orta boy, büyük boy, battal boy ve jumbo boy şeklindedir. Jumbo boy ve battal boy her satış mağazasında bulunmamaktadır. Çünkü evlerde tercih edilebilecek boyutlarda ürünler değildir. Bu iki boy çöp poşeti otel, lokanta, belediye, temizlik şirketleri ve restoranlar tarafından tercih edilmektedir. Siz de çöp kovanızın boyutuna ve ihtiyacınıza uygun olarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca çöp poşetleri çeşitli güzel kokularda üretilmektedir. Genelde vanilya, yasemin, lavanta kokularında üretilen kokulu çöp poşetleri güzel bir koku vermektedir.

12
Site Tanıtımları / En Sık Karşılaşılan Dava Türleri Nelerdir?
« on: October 24, 2020, 05:43:48 am »
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temellerini oluşturan ilkelerden biri Adalettir. Şüphesiz ki adaletin sağlanmasında en önemli rollerden biride hukuk bürolarına ve avukatlara düşmektedir. Hukuk büroları ve avukatlar uzmanlıklarına göre çalışma alanlarına ayrılmaktadır. En sıklıkla faliyet gösterilen dava türleri; ceza davası, miras davası, iş davası, vergi davası, tazminat davası, gayrimenkul davası, ticaret ve şirketler davası, vakıf ve dernekler davası, sigorta davası, kişiler davası, yabancılar davası, tüketici davası, icra iflas davası, bilişim davası, fikri sinai mülkiyet davası, basın ve reklam davası, sağlık davası, sile hukuk ve tapu iptal davası'dır.

İş yerinden ayrılmış ve hakediş olarak tazminatı olan işçilerin ise açtığı dava türü tazminat davası. Çalıştığı gün ve sigortasının yatırıldığı tutar üzerinden tazminat hesaplama yapan bir işçi, şayet hatalı veya eksik tutarda tazminat aldıysa dava yoluyla hakkını arayabilir. Uzman bir avukat veya hukuk bürosunu tercih ettiği durumda yasal faizi ile birlikte hakettiği tazminatı alması mümkündür.

Son yıllarda çok sıklıkla karşılaşılan bir diğer dava türü ise; isim değiştirme davası'dır. Gerekli bir dayanağı olan davacıların isimlerini değiştirmesi uzman avukat veya hukuk bürosu sayesinde tek celsede mümkündür.

13
Site Tanıtımları / Film Eleştirisi Nedir?
« on: October 15, 2020, 01:38:47 pm »
Çeşitli internet sitelerinde veya diğer paylaşım mecralarında yapılan film inceleme yazımları veyahut film eleştirilileri büyük bir kitle tarafından merak ve ilgiyle takip edilmektedir. Sadece film değil birçok farklı mecrada merakla takip edilen dizi inceleme yazımları da yapılmaktadır. Peki bu inceleme yazımlarının dışında yapılan eleştiriler nedir?

Filmler hakkında yazılan her yorum eleştiri olarak kabul edilmemektedir. Eleştiri, sanatçının dili nasıl kullandığına, seyirci ile ilişkisine ve ne demek istediğine bakar. Yani eleştiri yüzeysel bir şey değildir. Sistematik olarak gerçekleşmektedir. Yapılan eleştiri seyirciye bir yol göstermeli, görüşleriyle öncü olmalıdır. Çoğu seyirci izlediği filmin eleştirilerine göz atmaktan büyük keyif almaktadır. Çünkü sistematik bir film eleştirisi dinlemek veya okumak izlenilen filmin seyrederken görülmeyen birçok noktasına parmak basarak hem sanatçının hem de izleyicinin bakış açısını genişletmektedir. Bu da seyircinin diğer izleyeceği filmlerde daha doygunluk noktasına ulaşabilmesini sağlar. Yani eleştiriler hem seyirci için hem de sanatçı için ikili işlevselliğe sahiptir.

Dizi veya filmler hakkında yapılan inceleme ve eleştirilere ulaşmak kesinlikle zor değildir. Hemen hemen herkesin teknolojiyi aktif olarak kullandığı bir çağda yaşamamız bu yazımlara ulaşmayı kolaylaştırmaktır. Eleştiri ve inceleme konusunda faaliyet gösteren sitelerde film konuları ve dizi konuları anlatıldığı gibi ünlü eleştirmenlerin görüşlerine de yer verilmektedir. Unutmayın ki izlediğiniz dizi ve filmin konusuna hakim olmak kadar eleştirilerine de göz gezdirmek bakış açınızı genişletecektir.

14
Site Tanıtımları / Ahşap İşleme Makineleri Ne İşe Yarar?
« on: September 28, 2020, 02:25:45 pm »
Teknolojinin gelişmesiyle ve makinelere duyulan ihtiyacın artmasına paralel olarak piyasaya farklı farklı fonksiyonlara sahip çeşitli ahşap işleme makineleri sunulmaktadır. Ahşap işleme makinelerini etkin ve doğru bir şekilde kullanabilmek için ise belirli bir seviyede uzmanlığa ihtiyaç duyulmaktadır. Bu uzmanlığa sahip kişiler, ahşap işleme makinesi operatörü adı altında mesleğini icra ettirmektedir. Genel olarak el beceresine sahip, makineleri etkin bir şekilde kullanabilen ve teknik tasarım yapabilen kişiler adeta sanatkarca operatörlük mesleğini yerine getirmektedir.

Ahşap işleme makineleri ölçüsü, boyutu ve teknik özellikleri bakımından çeşitlere ayrılmaktadır. Bu makineler farklı farklı özelliklere sahip olsalar da hemen hemen aynı mantık ile çalışmaktadır. Bilinenin aksine ahşap işleme makinelerini sadece mobilya atölyeleri kullanmamaktadır. Ahşap sanat evleri gibi birçok sektör yaygın bir şekilde kullanmaktadır. Her sektöre uygun farklı fonksiyonlara sahip makineler bulunmaktadır.

Ahşap işleme makineleri; işlenmek istenen parçaları ebatlama, makine yardımı ile işlenen malzemenin yüzey ve kenarlarını şekle sokma, delme, işleme ve zımpara işlemlerini yerine getirir. Farklı farklı fonksiyonlara sahip olan bu makineler hangi sektörde kullanılacağına ve hangi işleri yerine getirmesi gerektiğine göre çeşitlenmektedir. Fiyat skalası da aranan fonksiyonlara göre değişiklik göstermektedir. Sıfır ahşap işleme makineleri bulunabileceği gibi ikinci el makineler de satılmaktadır. İster sıfır olsun ister ikinci el alınan ahşap işleme makinelerinin güvenilir yerlerden temin edilmesi büyük önem taşımaktadır.

15
Site Tanıtımları / Bakır Eşyalar Bulaşık Makinesinde Yıkanır Mı?
« on: September 24, 2020, 11:46:20 am »
Bakır eşyalar hem mutfakta hem de süs eşyası olarak evin diğer bölümlerinde farklı farklı formlarda kullanılmaktadır. Özellikle bakır çaydanlık, bakır kahve seti ve bakır şekerlik çoğu mutfağın vazgeçilmez eşyalarıdır. Dolayısıyla da bakır eşyaları tercih edenler bu ürünlerin bakımından, temizliğine kadar birçok şeyi merak etmektedir. İlk alındığı gündeki parlaklığını ve kusursuzluğunu korumak için ise düzgün bir şekilde temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Hemen hemen her evde bulunan malzemelerden olan sirke, limon ve tuz gibi ürünlerle kolaylıkla temizliği yapılabilmektedir. Peki bu kadar sık kullanılan bakır eşyaların bulaşık makinesi ile yıkanmasında sakıncalar var mıdır? Bakır eşyaların bulaşık makinesinde yıkanılması önerilmemektedir. Çünkü kararmalara ve kızarmalara meyilli olan bu eşyaların temizliği titizlikle gerçekleştirilmelidir. Zira elde yıkanıldığında bile kararmaların görülebileceği bakır eşyaları bulaşık makinesinde yıkamak daha kötü sonuçlara sebep olabilir.

Günümüz şartlarında pratik olarak her eşya bulaşık makinesinde yıkansa da bakır eşyaların yıkanmaması gerekmektedir. Çünkü bulaşık makinelerinde kullanılan deterjanlar aşındırıcı bir yapıya sahiptir. Bu da bakır gibi parlaklığı ile bilinen ve beğenilmesinde en büyük etken olan eşyaların parlak görünümüne zarar verir. Sadece parlaklığına zarar vermekle kalmaz bakır eşyaların renginde değişikliklere de sebep olur. Ayrıca bakır eşyaların bu şekilde aşınması çabucak eskimesine ve ilk günkü göz alıcı görüntüsünü kaybetmesine neden olur. Dolayısıyla bakır eşyaların elde dikkatle temizlenmesi önerilir.

Pages: [1] 2 3 ... 12