Author Topic: 101 Okey Nasıl Oynanır  (Read 6 times)

skirubo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 296
    • View Profile
101 Okey Nasıl Oynanır
« on: June 15, 2020, 09:49:31 am »
101 De Elden Bitme
Taş oyunları içerisinde heyecan ve eğlencenin en üst seviyede yaşandığı oyunlar arasında yer alan 101 oyununda elden bitmek çok büyük bir avantaj sağlıyor.
101 de elden bitme oyunun tüm seyrinin değiştirirken elden biten oyuncunun bir anda sıralamada rakiplerine çok büyük puan farkı açmasına neden olabiliyor. Bu sebeple 101 oyununda özellikle iyi eller geldiğinde elden bitmeye çalışılması denenmelidir. Maksat okey oyna sitemize girerek 101 okey nasıl oynanır öğrenebilirsiniz.
101 Okey Oyununda Elde Bitme Nasıl oluyor
101 okey oyununda elden bitebilmek için oyun esnada kişinin elinin açtığı esnada başka bir tur dönmeden elinde atacağı taş dışında taş kalmaması durumudur. 101 okey oyununda elden bitme 2 şekilde olabiliyor. Bunlardan ilki oyuncu bitişi yapacağı okey taş dışında ki tüm taşları per yapması şeklinde oluyor. Ayrıca burada eğer tüm taşlar per ise 101 sayıyı bulma zorunluluğu bulunmuyor. Okey nasıl oynanır sorusu için de sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Diğer elden bitme yöntemi ise kişi elinde açmak için yeterli sayıyı bulduğunda ıstakasında kalan taşları açtığı elde diğer açan kişilere işleyerek elden bitmiş oluyor. Kişinin elinde atacağı taş dışında bir taş bile kalsa ve bir sonraki türde o taşı işlese bile elden bitmiş sayılmıyor.
101’de Elden Bitmenin Puanlaması
101 oyununda elden biten kişinin hanesine eksi 202 puan yazılıyor. Rakiplerde ise açan kişilere ellerinde kalan puanın iki katı sayı yazılıyor. Açmayanlara ise 404 puan ceza yazılıyor. Bu sayede elden biten bir kişi bir anda 606 puan farkı açabiliyor. Oyunun bu özelliği sayesinde her zaman heyecan en üst seviyede yaşanıyor.

Share on Facebook Share on Twitter