Author Topic: DMK Klinik  (Read 5 times)

firmarehberi12

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 767
    • View Profile
DMK Klinik
« on: March 31, 2023, 02:19:22 pm »
DMK Klinik
Bireylerin çoğu öncelikle dişlerin çapraşıklığından dolayı estetik kaygılarla ortodontiste yönelmektedir. Fakat diş çapraşıklığı estetiğin yanında pek çok soruna neden olur. Maloklüzyon dediğimiz kapanma bozuklukları sadece estetik problemler olmayıp çiğneme ve konuşma bozukluklarına da neden olur. Diş klinikleri Bursa arayışındaysanız doğru adrestesiniz.
Çarpık dişlerde ağız hijyenini sağlamak daha zor olduğu için çürükler daha kolay oluşur. Aynı şekilde ara yüzeylerde plak birikimi artar ve diş eti çekilmesi ile diş eti hastalığı ortaya çıkar.
Dişlerin çarpıklığı nedeniyle alt ve üst dişler normal kapanışına gelemez, kuvvetler çene kemiklerine ve dolayısıyla eklemlere normal şekilde iletilemez. Bu da eklem problemlerine neden olur (ağzı açıp kapatırken çıt sesi gelmesi).
Travmaların (düşme, topa vurma gibi) ön dişleri daha fazla etkilediği ve özellikle çocuklarda veya ön maksillası veya olması gerekenden daha yüksek dişi olan bireylerde sıklıkla ön dişlerin kaybına yol açabildiği gözlemlenmiştir. Diş hekimi Bursa olarak tüm ağız ve diş problemlerinizde yanınızdayız.

https://dmklinik.com/implant

Share on Facebook Share on Twitter