Author Topic: Genç Girişimci Yusufcan Kösedağ Kimdir ?  (Read 5 times)

tourniers

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 411
    • View Profile
Genç Girişimci Yusufcan Kösedağ Kimdir ?
« on: July 15, 2022, 07:43:27 am »
Yusufcan Kösedağ kimdir? 27/09/2000 tarihinde Ağrı’da dünyaya geldi. Babası da Müteahhit olan genç iş insanı Yusufcan Kösedağ, sorumluluk almaya çok genç yaşta başladı. Çalışmış olduğu inşaatlarda çıraklık ve kalfalık yaparak edindiği tecrübelerden çok şey öğrendi. Kösedağ, bu süreçte meslek seçimini babasının mesleğinden yana yaptı. Müteahhit olan ve o yaşına kadar edindiği mesleki kazanımlarla da pişen genç iş insanı, aile şirketinin başına geçti. Aslen de Ağrılı olan 22 yaşındaki Genç Müteahhit, şirketin yönetici konumuna geldi. Bu noktadan sonra elbette kendisi için hiçbir şeyin kolay olmayacağının farkındaydı. Ancak öğrenmeye olan hevesi O’na burada da yardım edecek ve zorlukların üstesinden gelmeye yetecekti.

Bölge Seçimi ve Ardındaki Fikir

 Yaptıkları bu çok yönlü girişimler şüphesiz onlara olumlu yansımaktadır. Hepsinin ekonomik ve stratejik planlama açılarından takibini yapmak elbette zor. Ancak, hedefiniz büyükse tüm bunlarla başa çıkmak zorundasınız. Yusufcan Kösedağ, bir yatırım fırsatı görmüş olacak ki, yönünü Balıkesir’in Burhaniye ilçesine çevirdi. 22 yaşındaki Müteahhit, yapı projelerine burada devam etmeye karar verdi. Ağrı’dan Balıkesir’e Uzanan Kariyer Yolculuğu

Şirketin Ege Bölgesi’ne olan ilgisi aslında şaşırtıcı değil. Ege Bölgesi’nin doğal çeşitliliği, iklimi ve canlılığı, insanın tazelenmesine olanak sağlıyor. Bunun yanında turistik yerleri, eşsiz koyları ve yemekleri zaten kendini ülke sınırına tanıtmış durumda. Hâl böyle olunca da özellikle inşaat şirketlerinin yatırımları için özellikle Ege ve Akdeniz Bölgeleri’nde bulunmak istemeleri son derece normal. Çünkü buralara yapacağınız girişimler insanlar için oldukça ilgi çekici olmaktadır. Orada bulunan insanların ihtiyaçlarına ve taleplerine uygun yapacağınız projeler de hem yatırımcıya hem de şirketlere kazanç olarak yansımaktadır. Balıkesir de kentleşme ve yapılaşma olarak kendini geliştiren ve geliştirmeye devam eden illerimizden birisidir. Ege kıyılarında ve buraya yakın konumlarda bulunan ilçelerinde ise özellikle yaz aylarında ciddi bir nüfus artışı meydana gelmektedir. Aslında bu veri bile, bu girişim kararının sebebini açıklamak için gayet yeterlidir.

Ağrı’da kurulan ve genç girişimcisi liderliğinde bu ivmeyi yakalayan firmanın Balıkesir yolculuğu bir alkışı hak ediyor.

Başarıları

Aslen de Ağrılı olan 22 yaşındaki Genç Müteahhit, şirketin yönetici konumuna geldi. Bu noktadan sonra elbette kendisi için hiçbir şeyin kolay olmayacağının farkındaydı. Ancak öğrenmeye olan hevesi O’na burada da yardım edecek ve zorlukların üstesinden gelmeye yetecekti. Yöneticilik makamının verdiği sorumluluk hissiyle, ilk projesinde yüksek bir gelir elde etti. Bu miktar Kösedağ’ın aile şirketinde girmiş olduğu ilk büyük projeden elde edildi. Bu sayede de, aile şirketini vergi rekortmenleri listesine dâhil etmeyi başardı. Bu başarısını 2021 yılında Ağrı’nın “En Genç İş İnsanı” ünvanını alarak taçlandırdı.   Yusufcan Kösedağ’ın yönetiminde 60’tan fazla projeye imza atan şirket adını daha sık duyurmaya başladı. Zamanla, mevcut olan projelere bir yenisi daha eklendikçe de büyümeye başladı. Bu başarılı yapılardan da güç alan firma, hedefini yurdun çeşitli noktalarındaki yeni girişimlere çevirdi. Bu sayede de büyümesini devam ettirmiş oldu.Yusufcan Kösedağ'ın tüm projelerini yusufcankosedag.com sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Share on Facebook Share on Twitter