Author Topic: Hasta Yatağı Evde De Kullanılabilir  (Read 6 times)

arkan

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
Hasta Yatağı Evde De Kullanılabilir
« on: August 28, 2019, 04:34:43 pm »
Hasta Yatağı Evde De Kullanılabilir

Hasta yataklarımız hem fiziksel hem de bedensel açıdan faydalıdır. Bu nedenle yatak içerisinde bulunan 2x3 oranındaki sistem, yatağın aktif bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Yatak içerisinde çeşitli yaylı sistemler yer alıyor. Bu yaylı sistemler ile birlikte kişi, bedensel açıdan her daim rahatlıyor ve güne dinç bir şekilde uyanıyor. Hasta yataklarımızın kullanım özelliklerine bağlı olarak birçok hasta seçimde bulunabilir. Örneğin uzun yıllar boyunca yatakta zaman geçirmek zorunda kalan insanlar pozisyon veren havalı yatakçeşidinden yararlanabilirler. Çünkü uzun süre yatak içerisinde zaman geçirmek için, bedenin rahat etmesi gerekiyor. Yatakta aktif bir hava akımı yer aldığı için, bu hava akımı vücudun her noktasına değecektir. Bu şekilde kişi ağrılarını ve sızılarından kurtulacak, sağlıklı bir zaman geçirecektir.
   
Kurulumu Kolay Olan Hasta Yatakları

Yatakların içerisinde bulunan a ve b çeşitleri ile birlikte kurulumlar kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor. Yatağın içerisinde hava akımının meydana gelmesi için motor bulunuyor. Motor aktif olarak çalışmaya başladıktan sonra yatak şişiyor ve hava akımı aktif olarak dolaşıyor. Daha sonra yatak içerisinde 11 cm aralığında bir yükseklik beliriyor. Kişinin kilo ağırlığına bağlı olarak yatağın yüksekliğinde azalmalar oluşabilir, bu gayet doğal bir durumdur. Yatağın kendisine ait kumandası bulunuyor. Kişi istediği zaman kumanda yardımı ile yatağını istediği her pozisyona getirebilir. Yatağın ayak ve baş olmak üzere iki adet kısmı yer alıyor. Yatağın kişinin bedenine uygun olarak bir açısı vardır. Baş kısmında yaklaşık olarak 80, ayak kısmında ise 30 derecelik bir açısı yer alıyor. Bu açılar, yapım aşamasında hastalarımızın sağlığı düşünülerek ayarlanmıştır. Açıları ayarlamak için hastanın tek yapması gereken, yatağın kumandasının tuşuna basmaktır.
   
Hasta Yataklarının İyileşme Sürecine Katkıları

Yataklarımızın hastaların iyileşme sürecine belirli oranda katkıları bulunuyor. Yatak içerisinde aktif olarak hava akımının yer alması, hastanın kan dolaşımın düzenli olarak oluşmasına yardım ediyor. Örneğin kalp ameliyatı olan bir insanın, yatak üzerinde zaman geçirme aralığı uzun tutulabilir. Havalı yataklarımız sayesinde, kan dolaşımı aktif olduğu için kalp rahatlık ile kan pompalar. Buna bağlı olarak da hastanın iyileşmesi daha da kolaylaşır. Yatağın sağlık açısından faydaları göz ardı edilemez. Ayrıca hastanın sağlığı için, düzenli olarak yatağın temiz tutulması gerekiyor. Temizlik aşamasında ise, yatağın sağ ve sol kısmında korkuluklar bulunuyor. Korkuluklar istenilen zaman diliminde çıkarılıp, dezenfekte edilebilir ve tekrar yerine takılabilir.
Havalı hasta yatağı kullanım açısından pratik ve sağlıklıdır. Hasta olan bireylerin mutlaka alması ve kullanması gereken yatak türüdür. Yatağın kişiye sağladığı hem biyolojik hem de psikolojik katkıları vardır. Bu nedenle, yatağın içerisinde bulunan ortopedik düzen sayesinde kişinin bedeni dinlenir. Sonuç itibari ile birlikte bedensel olarak rahatlayan kişi, gün içerisinde daha rahat bir şekilde hareket edebilme imkânına sahip olacaktır.

Hasta Yataklarının Sahip Olduğu Sistem

Hasta yataklarının, kendi içerisinde sahip olduğu bir sistem vardır. Havalı hasta yatağı içerisinde bulunan motor sayesinde yatak aktif olarak çalışır. İçerisine belirli bir miktarda hava akımı dolmaya başlar. Motor çalışırken, aşırı ses yaratmadığı için, hasta motordan gelen sesten rahatsızlık duymaz. Ayrıca kumandası sayesinde, istenilen her türlü pozisyon elde edilebilir. Hasta dilerse yatabilir, dilerse de oturabilir. Kumandanın içerisinde manyetik olarak bir emniyet kilidi yer alıyor. Bu şekilde hastanın kumandanın tuşlarına yanlışlıkla basarak, kendisine zarar verme ihtimali önlenir. Kumandanın içerisinde pil bulunuyor ve içerisinde paslanma yaratmaması için sık sık kontrol edilmeli ve bittiğinde değiştirilmelidir. Hasta yatağı, hastanın güvenliği için her daim özenle korunmalı ve dikkat edilmelidir.

Hasta Yataklarının Değişen Fiyat Aralıkları

Hasta yataklarımızın kendi içerisinde çeşitleri mevcuttur. Buna bağlı olarak da, fiyat aralıklarında değişimler meydana geliyor. Örneğin havalı hasta yataklarının; her an pozisyon değiştirebilir olması, içinde mevcut olarak hava akımının dolaşması ve uzun yıllar kullanılabilir olması yatağı diğer yatak türlerinden farklı kılıyor. Her hastanın yatak üzerinde geçirdiği bir zaman dilimi vardır. Buna bağlı olarak hasta yatağı kiralama seçeneklerinden yararlanılabilir.

Share on Facebook Share on Twitter