Author Topic: Hasta Yatağı Satış Ve Kiralama Hizmeti  (Read 4 times)

arkan

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
Hasta Yatağı Satış Ve Kiralama Hizmeti
« on: August 24, 2019, 05:58:39 am »
Hasta yatağı hastanın hayatını kolaylaştırmada en büyük desteği sağlayan en önemli üründür. Hastanın daha konforlu ve daha iyi yaşam sürmesi için mutlaka sevdikleriniz için temin etmenizde fayda vardır. Her anlamda hastaya iyi gelen ve iyileşme sürecini hızlandıran bu yataklar hastanın hareket etmesini, gün içerisinde belli başlı ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar. Hasta yatağı, tamamen yatalak hastalar için üretilen ve aynı zamanda normal yataklardan hem rahatlığı hem de konforu oldukça farklı olan bir yataktır. Hasta yatakları çeşitli özel hastanelerde, hasta bakım merkezlerinde, hastanelerde kullanılır. Hastaya iyi gelmesinden dolayı da evlerde de sıklıkla kullanılarak istediği zaman istediği şekilde hareket etmesine yardımcı olur.

Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

Birbirinden farklı ve değişik avantajlara sahip olan bu yataklar hem hastaya hem de hasta bakıcıya büyük avantajlar sağlar. Bu avantajlar şu şekildedir;

Hasta yatakları çeşit olarak da birbirinden ayrıdır. Her birinin kendine has özellikleri söz konusudur. Motor olarak 1, 2, 3, ve 4 şeklinde çalışabilen motorlar vardır. Bu motorlar hastalığın şiddetine göre değişkenlik gösterebilir. Hasta problemi ne kadar şiddetli ise o kadarlık bir motor tercih etmenizde fayda vardır. Motor sistemlerinde en çok kullanılan ve en önemli olan sistem baş ve ayak sistemidir. Hastanın bu noktalarının rahat etmesine yardımcı olur.

Motor sistemlerinin en büyük avantajı hastayı istediği zaman istediği hız da istediği pozisyona getirmesidir. Hasta gün içerisinde ilaç içecek ya da yemek yiyecek ise hasta yatağında komut ile çalışan kumanda ile yatakta oturur pozisyonuna gelir. İstediği zaman yatar moda geçer, dilerse de yatağı daha yüksek ya da daha alçak bir şekilde kullanabilir.

Hareket Kabiliyeti Yüksek Hasta Yatağı Modelleri

Hasta, gün içerisinde sürekli olarak aynı noktada kesinlikle yatmamalıdır. Sürekli olarak aynı noktada yatar pozisyonda durur ise yatak yaraları meydana gelir. Bu yatak yaraları zaman geçtikçe daha büyük problemlere yol açar. Hasta yataklarının en çok çalıştığı nokta üzerinde yatak yaraları vardır. Hasta yataklarını otomatik olarak ayarladığınız zaman sağa ve sola istediğiniz zamanda otomatik olarak döner. Böylelikle insan gücüne gerek kalmadan, hiç kimse yorulmadan otomatik olarak döner.

Hasta yataklarının bir diğer avantajı ise serum askısı ve yemek masası bulunur. Yemek masası hastanın boyuna uyumlu olarak ayarlanabilir. Yatağın altında bulunan tekerlekler sayesinde istenilen her yöne rahatça çevrilebilir.

Pozisyonlu Havalı Hasta Yatağı Nedir?

Pozisyonlu havalı hasta yatağı, hastanın kilosuna göre ayarlanabilen her türlü pozisyonu alabilen yataktır. Aynı zamanda hastanın vücuduna eşit bir şekilde basınç uygulaması yaparak kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olarak herhangi bir yaranın oluşmasına neden olmaz ve vücudun nefes almasını sağlar. Hastanın rahat etmesini sağlamak isterseniz pozisyon veren bu yataklardan tercih edebilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı Nedir?

Motorlu yatak sistemlerinde havalı hasta yatağı en çok kullanılan yatak türleri arasındadır. İki parçadan oluşan bu yatak çeşidi motora sahip olmasından dolayı hastanın kilosuna göre ayarlanır. Yatak temin etmeden önce hastada yatak yarası var ise o yaranın tedavi sürecinin hızlanmasına destek olur. Bu tarz durumlarda motoru bir ya da ikide çalıştırdığınız zaman hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Basınç uygulama özelliği sayesinde rahat bir şekilde dilediği gibi yatarak sağa ve sola kolaylıkla dönebilir. Bu yatağın üzerinde ağrı ve sızı gibi sıkıntılar diğer yataklarda olduğu gibi çok fazla hissedilmez.

Hasta Yatağı İle Sevdiklerinizin Hayatına Dokunun

Yatağa bağlı olan insanlar hem fiziken hem de psikolojik olarak kendilerini çoğu zaman kötü hissederler. Bu durumda en büyük görev sizlere düşer. Sizler onu mutlu etmek için ne kadar çabalarsanız kendisi de bir o kadar mutlu olur. Değişime ilk olarak hastanın yatağından başlayın. Onun rahat etmesini sağladığınız zaman hasta kendisini daha iyi hissedecek ve hayata daha farklı bakacaktır.

Share on Facebook Share on Twitter