Author Topic: Web Sitenizi Google'da Üst Sıralara Çıkarın: SEO  (Read 5 times)

nixor

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 360
    • View Profile
Web Sitenizi Google'da Üst Sıralara Çıkarın: SEO
« on: October 18, 2020, 12:08:06 pm »
ucuz hosting
Web site üzerinden yapılan satışları artırmak, uzun vadede marka bilinirliği yaratmak adına web sitenizi Google'da üst sıralara çıkarmanız büyük önem taşır. Bir web site açmak, dijital dünyaya atılan ilk adımdır. Ancak dijital varlıklarınızın getiriye dönüşebilmesi için, başta SEO (arama motoru optimizasyonu) olmak üzere çeşitli tekniklerle web sitenizin bilinirliğini yükseltmeniz gerekir.

Sitenizi SEO ile Google'da Üst Sıralara Çıkarma Yöntemleri
Search Engine Optimization yani, Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO, Web sitenizi, arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için yapılan işlemlerin bütününe verilen isimdir. Bir web siteyi Google aramalarında üst sıralara çıkarmak temel üç başlık altında incelenebilir. Bunlar şu şekildedir:

Site içi SEO çalışmaları (On Page SEO)
Site dışı SEO çalışmaları (Off Page SEO)
Kullanıcı deneyimi (UI/UX)
Google'da üst sıralara çıkmak isteyen her web site, site içi SEO çalışmalarını düzenli olarak yürütmelidir. Metin ve görsel optimizasyonu, link optimizasyonu gibi çalışmalar kesinlikle gözden kaçırılmamalı, gerekirse profesyonellerle çalışılmalıdır. Site dışı SEO çalışmalarına değinecek olursak, site dışı SEO, dijital varlıklarınızın, dijital dünyadaki otoritesinden bahsetmemiz gerekir. Bu otorite, basitçe, sitenizin internet dünyasında nasıl göründüğü, Google gibi internet otoritelerinin gözündeki itibarı, kullanıcıların web sitenizle alakalı yorumlarıyla ilişkilidir.

Öte yandan Google'da üst sıralara çıkmak için kullanıcı deneyimi, bir diğer deyişle, kullanıcı odaklı dizayn, maksimum seviyede tutulmalı, web siteniz hızlı bir şekilde açılmalı, mobil uyumluluk gözetilmeli, tasarım kullanıcıyı yormayacak bir biçimde yapılmalıdır. Böylece, web sitenize giren her kullanıcı, içeriğinizi okurken zorlanmayacak ve sitenizde daha çok vakit geçirecektir.

Google'da İlk Sıraya Çıkmak için Neler Yapmak Gerekir?
Google, web sitelerinin sıralarını belirlerken, birçok farklı algoritma kullanır. Dijital varlıklarınızın teorik ve pratik gelişimi bu noktada büyük önem taşımaktadır. Web sitenize SEO çalışmaları dikkat etmeniz gereken belli başlı faktörler şu şekildedir.
linux hosting
1) Meta Tag Kullanın!
Web sitenizin kod yapısında meta tag kullanmalı, Google'a sitenizin ne ile alâkalı olduğuna ilişkin bilgiler vermelisiniz.

2) Mobil Uyumlu Sayfalar
Mobil iletişimin neredeyse bilgisayarların yerini aldığı 21. yüzyılda, mobil uyumlu tam optimizasyon büyük önem taşır. Böylece kullanıcı deneyimini geliştirebilirsiniz.

3) Site Hızlandırma
Kullanıcı deneyimini etkileyen bir diğer faktör de web sitenin açılma hızıdır. Yüksek hızla açılan web siteleri, kullanıcıların rahatça gezinti yapabilmelerini sağlar. Bu sayede kullanıcı deneyimi yüksek puanlanır.

4) İçerik Üretme
Dijital varlıklarınız, kullanıcılarını dikkâtini, içeriklerle çeker. Elbette yalnızca kullanıcıların dikkâtini değil; Google, arama motorunda kullanıcılara faydalı içerik sunan, onların ihtiyaçlarını gideren web sitelerini öne çıkarır. Dolayısıyla SEO çalışması yapılrken, SEO uyumlu içerik dengesi gözetilmeli, bu içerikler, kullanıcının dikkâtini çeken anahtar kelimelerle donatılmaldırı.

Bu içeriğimizde yapılması gereken SEO çalışmalarını basitçe derledik. Sonraki içeriklerde detaylandıracak ve Google'daki yerinizi edinmeniz için değerli ipuçları vereceğiz.

SEO'nun önemli faktörlerinden biri olan yüksek hızlı hosting için web sitemiz üzerinden müşteri temsilcimizle bağlantı kurabilirsiniz.


web hosting fiyatları

Share on Facebook Share on Twitter