Author Topic: Web Tasarımda Son Trend ve Teknolojiler  (Read 6 times)

nixor

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 360
    • View Profile
Web Tasarımda Son Trend ve Teknolojiler
« on: October 23, 2020, 06:12:38 am »
Web tasarım ve teknoloji hergün bir yenilik ve yeni trendler ile karşımıza çıkıyor. Web tasarımda son trendlerden bir tanesi flat tasarım ve pastel renklere sahip, fullscreen ve mobil uyumlu sitelerdir. Dijital araştırmalar sonucunda telefon kullanımının bilgisayar kullanımına göre çok daha yüksek olduğu ortaya çıkmıştır. İnternet sitelerinin ziyaretçi sayısının büyük bir oranını mobil almaktadır.
Web Tasarımda Son Trend ve Teknolojiler
Web tasarım ve teknoloji hergün bir yenilik ve yeni trendler ile karşımıza çıkıyor.  Web tasarımda son trendlerden bir tanesi flat tasarım ve pastel renklere sahip, fullscreen ve mobil uyumlu sitelerdir. Dijital araştırmalar sonucunda telefon kullanımının bilgisayar kullanımına göre çok daha yüksek olduğu ortaya çıkmıştır. İnternet sitelerinin ziyaretçi sayısının büyük bir oranını mobil almaktadır.
web tasarım
Yukarıda da belirttiğimiz gibi web tasarımda pastel renkler ve flat tasarımlar yeni trendler arasında. Flat bir tasarım yapmak istiyorsanız bunu bir çok farklı yolla yapabilirsiniz. Mavi Kedi Reklam Ajansı olarak flat tasarımlarımızda bootsrap alt yapısını kullanmaktayız. Bootsrap alt yapısı ile modern flat tasarımlara sahip responsive (cihaza ve ekran boyutuna göre şekillenen) tasarımlar oluşturmaktayız.

ucuz web tasarım
Web sitesinde animasyonlar ve bazı hareketlilikler için Flash teknolojisi kullanılırdı. Flash teknolojisi animasyon için süper bir kaynak olsada, arama motoru optimizasyonu sorunları, çalışması için bir plugin gerektirmesi ve günümüzde tarayıcı ve mobil cihaz sorunları gibi bazı sebeplerden dolayı artık tercih edilmiyor. Flash teknolojisi yerine HTML5, Css3 ve Javascript dilleri ile animasyonlar ve site içerisine dinamiklik katabilecek hareketler tasarlanabiliyor. Html, Css3 ve Javascript hemen hemen her cihaz ve tarayıcıda sorunsuz çalışmaktadır.
web tasarımı

Share on Facebook Share on Twitter